Meble do recepcji

Recepcja to miejsce do zadań specjalnych. Od tego czy kontrahenci czy nowi pracownicy poczują się w niej dobrze może zależeć dalsza, szeroko rozumiana, współpraca. Dlatego prezentujemy poradnik, który pomoże Wam wybrać najlepsze meble do recepcji.

Jeżeli czytaliście już nasz artykuł o przyjaznej recepcji to wiecie na co zwrócić szczególną uwagę aby stworzyć przestrzeń, która zadowoli klientów. Każda recepcja, bez względu na rodzaj firmy, powinna odzwierciedlać jej charakter i od progu zachęcać do wejścia. Musi być estetyczna i wygodna, a przy tym funkcjonalna. Użyteczność i łatwość nawigacji są równie ważne jak stylowość. We wspomnianym artykule omówiliśmy już cechy, które powinna posiadać i zwróciliśmy uwagę na to, co należy uwzględnić podczas jej projektowania. Teraz najwyższa pora na meble. Meble w recepcji nie mogą być przypadkowe. Muszą być nie tylko estetyczne i dobrze dobrane do wnętrza ale też dobrej jakości i trwałe, gdyż przez recepcję przewija się zwykle sporo osób.

 

 

Lada recepcyjna

Zacznijmy od mebla, który chyba najbardziej kojarzy się z recepcją - lada recepcyjna, bo o niej mowa jest kluczowym elementem recepcji. To właśnie do niej wszyscy odwiedzający intuicyjnie powinni kierować pierwsze kroki. Dlatego powinna być od razu zauważalna i znajdować się w miejscu, do którego jest bezproblemowy dostęp.

 

 

Warto zwrócić uwagę na jej funkcjonalność. Jednym z ważnych elementów jest podwyższona przednia ścianka, która pozwala ukryć przed odwiedzającymi leżące na ladzie przedmioty i zapewnić większy komfort pracy zatrudnionym w recepcji. Z konkretnych rozwiązań, które sprawdzą się zarówno w nowoczesnej jak i klasycznej przestrzeni warto wymienić np. ladę recepcyjną Antra. Jej prosta forma jest równocześnie efektowna i praktyczna, a jeśli wybierzemy lakierowaną, błyszcząca powierzchnię łatwo wywołamy u klientów wrażenie wyjątkowej czystości wnętrza.

Jeśli pragniemy natomiast czegoś bardziej awangardowego, warto zwrócić uwagę na ladę Alpa, nieszablonowy model zainspirowany formą pasma górskiego czy spektakularny, podświetlany ORGANIC.

  • Różnorodne modele lad recepcyjnych znajdziesz tutaj.

 

 

Krzesło do recepcji

Jako, że praca recepcjonisty wymaga często całodziennego siedzenia, dobór odpowiedniego, ergonomicznego krzesła ma kluczowe znaczenie dla jego komfortu i zdrowia.

Jeśli natomiast charakter pracy recepcyjnej jest bardziej dynamiczny, a pracownik musi często stać, można wybrać aktywne siedzisko takie jak np. stołek Mickey . Sprawdzi się on w każdym z wariantów, zarówno podczas pracy siedzącej jaki i jako wsparcie podczas pracy na stojąco.

 

Siedziska dla gości

Oczywiście potrzebujemy też miejsc siedzących dla gości. Siedziska w recepcji lub połączonej z nią większej poczekalni, muszą być wygodne, estetyczne i najlepiej łatwe w czyszczeniu. Muszą też korespondować z charakterem firmy. Opcji jest wiele, do wyboru mamy zarówno tradycyjne ławki recepcyjne, takie jak chociażby prosta linia Orte lub ciekawa w formie seria Sky Line, pojedyncze krzesełka - występujące chociażby w każdej z wyżej wymienionych linii - jak i bardziej nowoczesne i oryginalne siedziska jak pufy Bazalto czy Cube .
W części wnętrz warto też postawić na bardziej komfortowe i efektowne sofy oraz fotele .

Stolik recepcyjny

Niewielki stolik lub stoliki, to też przydatny element w większości recepcji. Można na nim wyeksponować materiały marketingowe firmy, ulotki czy wizytówki. Czasami warto też położyć czasopisma, które umilą gościom czas oczekiwania na spotkanie czy wizytę lekarską. W obecnych czasach, z uwagi na zagrożenie epidemiologiczne, osobny stolik stał się niemal niezbędnym elementem, na którym umieszczone są preparaty do dezynfekcji rąk. Dobrze jeśli znajduje się on w bezpośrednim sąsiedztwie drzwi, ułatwiając tym samym dezynfekcję od razu przy wejściu.

  • Bezpieczna przestrzeń w miejscu pracy - zobacz!

Należy też zadbać o wieszak na ubrania wierzchnie, który jak np. Tres 2  może być jednocześnie atrakcyjną i funkcjonalną ozdobą. Jeśli odpowiednio dobierzemy wszystkie te elementy z całą pewnością stworzymy wygodną i przyjazną przestrzeń, w której wszyscy goście będą czuli się dobrze i komfortowo.


 

Może Cę również zainteresować:

 

 

Strona startowa