Ułatw sobie pracę w biurze

Biuro to nie tylko krzesła i biurka. Oczywiście są one podstawą wygodnej pracy, ale aby uzyskać wyższy komfort, warto postawić na mniej oczywiste akcesoria. Dziś kilka słów o tych, które uczynią codzienną pracę zdecydowanie mniej męczącą.

W pracy spędzamy zwykle co najmniej osiem godzin. To bardzo obciążający tryb życia. Pisaliśmy już sporo o tym jak poprawić warunki, w których pracujemy, tak aby było nam nie tylko wygodniej, ale żebyśmy mogli też zadbać o zdrowie i dobre samopoczucie, a co za tym idzie podnieść swoją efektywność.

Ostatnio, z oczywistych przyczyn, skupialiśmy się mocniej na home office, ale większość sprzętów, o których dziś będzie mowa sprawdzi się idealnie w prawie każdej firmie.

 

 

Choć odpowiednie, ergonomiczne krzesło i współgrające z nim idealnie biurko to oczywiście podstawa wygodnej pracy biurowej - gdziekolwiek byłaby ona wykonywana - istnieje jednak wiele nieoczywistych sprzętów, bardzo ułatwiających codzienną pracę, a z których istnienia nie zawsze nawet zdajemy sobie sprawę lub też po prostu nie wiemy jak bardzo mogłyby nam pomóc, gdybyśmy się w nie zaopatrzyli.

Uchwyty do monitorów

Jednym z takich akcesoriów są uchwyty do monitorów. Mogą one znacząco ułatwić wykonywanie zadań osobom pracującym na co dzień przy komputerze. Jeżeli sądziliście, że to gadżet do jakiejś specjalistycznej, bardzo zaawansowanej pracy przy komputerze, to powinniście zmienić zdanie. Jest to bowiem bardzo proste w montażu i obsłudze urządzenie, które może przydać się do podniesienia ergonomii miejsca pracy zarówno w firmie jak i w domu.

 

 

Nie każdy pamięta o tym, jak bardzo na komfort pracy oraz samopoczucie wpływa właściwa pozycja monitora. Warto zadbać o to aby był on ustawiony na odpowiedniej, indywidualnie dopasowanej wysokości oraz pod właściwym kątem. Niestety nie zawsze da się to uzyskać stawiając monitor bezpośrednio na biurku. I tu właśnie pomocne będzie ramię do monitora. Nie tylko ułatwi pracę, ale też zmniejszy bóle głowy czy oczu oraz zapobiegnie nadmiernemu nadwyrężaniu kręgosłupa szyjnego. A w dodatkowym bonusie, zyskamy jeszcze cenne miejsce na biurku.

Do dyspozycji mamy różne typy uchwytów, od najprostszych, pojedynczych, jak pasujące niemal do każdego monitora ramię na monitor ZR-LM110, przez konstrukcje typu Fellowes Professional Series do bardziej skomplikowanych wielomonitorowych uchwytów jak Fellowes Platinum Series.

Warto też zaznaczyć, że ramię znacznie ułatwi nam odpowiednie ustawienie monitora jeśli pracujemy w pozycji stojącej lub zmieniamy pozycje podczas pracy.

 

Mata antyzmęczeniowa

Skoro już mowa o pracy stojącej, to kolejnym udogodnieniem, które warto przetestować jeśli w pracy dużo stoimy, jest mata antyzmęczeniowa. Choć pozycja wyprostowana uznawana jest za mniej obciążającą dla zdrowia niż długie nieprzerwane siedzenie, ona również powoduje zmęczenie i negatywnie wpływa na nasze zdrowie. Dzięki zastosowaniu maty antyzmęczeniowej łatwo poprawimy tę sytuację i znacząco zmniejszymy obciążenie kręgosłupa, mięśni i stawów. Co istotne, maty choć zdecydowanie poprawiają nasz komfort, nie są dużym wydatkiem. Proste, wygodne i w pełni wystarczające przy codziennej pracy maty jak EMA 100 czy Fellowes kupimy już za około 200 zł. Miękka piankowa podstawa i duża powierzchnia użytkowa zapewnią nam komfort i wygodę, a antypoślizgowy spód i fazowane krawędzie zadbają o nasze bezpieczeństwo i zminimalizują ryzyko potknięcia.

Jeśli z kolei wybierzemy matę podłogową Fellowes ActiveFusion (link), to dzięki specjalnemu stopniowi, zyskamy możliwość szybkiej zmiany pozycji stóp, co umożliwi rozciągnięcie mięśni i pozwoli dodatkowo ograniczyć zmęczenie nóg. Wszystkie te maty są wytworzone z łatwych do czyszczenia materiałów, które pozwalają zachować higieniczne i czyste stanowisko pracy.

 

Systemy akustyczne

W pracy męczy nas nie tylko siedzenie czy stanie, kolejnym czynnikiem, który wpływa negatywnie na nasze samopoczucie i koncentrację jest hałas. Przy czym, nie musi to być wcale jakaś rekordowa ilość decybeli, niekiedy wystarczy kilka rozmawiających przez telefon osób. Bywa też tak, że brak potrzebnego do skupienia spokoju, wynika ze szczególnych warunków akustycznych danego pomieszczenia. Jest to szczególnie męczące gdy na niezbyt dużych przestrzeniach pracuje zbyt dużo osób, ale też w biurach wielkopowierzchniowych np. typu open space. Na szczęście istnieje proste rozwiązanie. W każdym z wymienionych przypadków, różnego rodzaju panele dźwiękochłonne zdecydowanie poprawią komfort pracy, a przy okazji mogą być też bardzo atrakcyjną dekoracją biura. Wybór mamy naprawdę ogromny. Od niewielkich paneli-przegród służących do zamontowania między biurkami, po bardzo skomplikowane systemy akustyczne.

W kolekcjach typu Selva znajdziemy szeroką gamę produktów o ciekawych kształtach, bogatej kolorystyce i różnorodnym zastosowaniu. W tym systemie właściwości akustyczne biura pomogą nam ulepszyć różnego rodzaju ekrany wolnostojące, panele naścienne, a nawet podwieszane panele sufitowe.

Niewątpliwą ozdobą przestrzeni biurowych będą panele Alberi, zaprojektowane tak, aby swoim kolorem oraz kształtem nawiązywały do wyglądu koron drzew. Panele ozdobione są w różnego rodzaju wypukłymi wzorami i dostępne w dwóch wersjach: wolno stojącej i naściennej.

 

 

Jeśli potrzebujemy miejsca pełnej izolacji możemy wybrać budkę akustyczną, jak chociażby modułowy model Hana, a komfortowy relax zapewnią nam specjalne kanapy, czego świetnym przykładem może być zaopatrzona w wysokie, tapicerowane oparcia seria Voo Voo 9XX. Ciekawym gadżetem są też mobilne, dźwiękochłonne tablica suchościeralne EAB-120Tak naprawdę rozwiązań mamy bardzo dużo i na pewno każdy znajdzie wśród nich coś dla siebie.

Te i inne udogodnienia, możecie kupić w naszym sklepie (link do sklepu) oraz salonach stacjonarnych. Tworząc w pełni ergonomiczne miejsca pracy, dbamy o zdrowie i wygodę zarówno swoją jak i pracującego dla nas zespołu. To inwestycja, która przynosi same zyski, a dodatkowo pomaga w kreowaniu pozytywnego wizerunku firmy.

Strona startowa