Biurka gamingowe - jak wybrać biurko dla gracza?

Dzięki swoim funkcjonalnościom i charakterystycznemu, futurystycznemu wyglądowi elektryczne biurko gamingowe będzie idealnie pasować do pokoju każdego zapalonego gracza. Poniżej podpowiemy na co zwrócić szczególną uwagę podczas zakupu takiego biurka.

Gracze komputerowi spędzają w świecie gier długie godziny. Dlatego potrzebują odpowiednich mebli, które nie tylko pozwolą na wygodne korzystanie z całego potrzebnego sprzętu, ale też ograniczą negatywne skutki zbyt długiego siedzenia przy komputerze. Nic zatem dziwnego, że coraz częstszym wyborem graczy stają się regulowane elektrycznie, profesjonalne biurka gamingowe.

Biurko regulowane elektrycznie

Rosnąca dynamicznie popularność biurek elektrycznych nie powinna już nikogo dziwić. To nie żadna ekstrawagancja, tylko naprawdę duże udogodnienie pozwalające błyskawicznie stworzyć spersonalizowane miejsce pracy zarówno w tradycyjnym biurze jak i w tym domowym. Biurko z regulacją wysokości jest też doskonałym rozwiązaniem dla wszystkich graczy. A dodatkowo, w razie potrzeby, pozwoli wygodnie dzielić przestrzeń, jeśli z jednego stanowiska korzysta więcej niż jedna osoba.

Biurko gamingowe

Czy podczas gry nie można zatem korzystać ze zwykłego biurka elektrycznego? Zapewne można, z niektórych nawet całkiem wygodnie, jednak z całą pewnością lepszym rozwiązaniem będzie specjalne, dedykowane graczom biurko gamingowe. Dzięki jego budowie i funkcjonalnościom gra będzie przebiegać bardziej komfortowo, a sprzęt ustawiony na blacie będzie w pełni bezpieczny i co również istotne, nie będziemy narażeni na szybki wydatek związany z zakupem nowego biurka.

Przyjrzyjmy się czym powinno wyróżniać się biurko do gry:

Stabilna konstrukcja

To podstawa - biurko dla gracza musi być solidne. Powiedzmy sobie szczerze, gamerzy najczęściej intensywnie i mało delikatnie korzystają ze swoich biurek. Emocje, emocje, emocje… w ferworze gry nie zwraca się zwykle uwagi na subtelność ruchów, zresztą dynamika niejednej akcji może spowodować, że posiadanie niestabilnego, delikatnego biurka skończy się katastrofą. Dlatego aby zapobiec szybkiemu zużyciu lub zniszczeniu, należy wybrać taki mebel, który ma mocną konstrukcję i jest wykonany z materiałów przewidzianych do intensywnej eksploatacji. Warto też przed zakupem sprawdzić dopuszczalne obciążenie, aby zyskać pewność, że biurko wytrzyma ciężar naszego sprzętu zachowując stabilność.

Duża przestrzeń robocza blatu

Jest zwykle niezbędna, a przynajmniej bardzo wygodna. Blat musi być nie tylko wytrzymały, ale też posiadać wystarczający obszar użytkowy, aby pomieścić wszystkie sprzęty potrzebne do gry. Odpowiednio przestronny blat pozwoli na bezproblemowe ustawienie dwóch monitorów, klawiatury oraz wszystkich innych akcesoriów pozwalających na komfortową rywalizację z innymi graczami. Funkcjonalność blatu powiększy wyprofilowane wycięcie z przodu, zapewniające lepsze podparcie dla ramion, przyda się też jakiś system do organizacji przewodów.

Regulacja elektryczna

Źle dobrana wysokość biurka nie tylko obniży komfort gry, ale może też przyczynić się do problemów ze zdrowiem. Regulacja elektryczna pozwala indywidualnie dobrać wysokość i stworzyć spersonalizowane centrum rozrywki. Dzięki temu niezależnie od wzrostu, gracze będą mogli usiąść w optymalnej pozycji. Szybka regulacja umożliwi też wygodne korzystanie z jednego stanowiska wymiennie kilku osobom. Dodatkowym udogodnieniem będzie wbudowany system antykolizyjny i pamięć, dzięki której do zaprogramowanych wcześniej wysokości będzie można przejść błyskawicznie, zaledwie jednym kliknięciem.

Gamingowy styl

To dodatkowy atut. Nie oszukujmy się, oprócz funkcjonalności liczy się przecież też i wygląd. Odpowiedni kształt mebla, jego kolor czy atrakcyjne, często wielokolorowe podświetlenie LED sprawią, że gra stanie się jeszcze przyjemniejsza, a pokój gracza nabierze odpowiedniego klimatu i gamingowego charakteru.

Przydatne dodatki

Może nie są niezbędne, ale zdecydowanie fajnie je mieć, zwiększają bowiem komfort korzystania z biurka. Jednymi z praktyczniejszych są różnego typu poręczne uchwyty np. na słuchawki czy napoje. Ułatwiają one organizację przestrzeni i pozwalają zaoszczędzić miejsce na blacie. W dodatku uchwyt na napój poprawia też bezpieczeństwo, gdyż dzięki jego zastosowaniu minimalizujemy ryzyko zalania sprzętu.

Biurko gamingowe to mebel, który zdecydowanie będzie nadawać ton w pokoju gracza, ułatwi i uprzyjemni grę, doda charakteru wnętrzu, a w dodatku - dobrze dobrane - będzie też wygodnym miejscem do pracy czy nauki.

 

Zobacz nasze innowacyjne elektryczne biurko gamingowe - GXE-100 - przenieś się na zupełnie nowy poziom gry!

Strona startowa