Biurka regulowane elektrycznie, o co właściwie chodzi?

Kiedyś mogłyby być wizją rodem z filmu czy książki SF, zresztą jeszcze całkiem niedawno wydawały się nowinką tylko dla wybranych. Dziś, dzięki swoim bezdyskusyjnym zaletom i coraz większej dostępności cenowej, zyskały dużą popularność. Przyjrzyjmy się bliżej biurkom elektrycznym.

W artykule „Jak wybrać biurko i nie utonąć w morzu możliwości” ukazaliśmy ogrom możliwości jakie dają nam tradycyjne biurka. Jeżeli jednak wciąż są one dla Was niewystarczające, warto przyjrzeć się właśnie biurkom elektrycznym. Nie są może aż tak zróżnicowane w formie, posiadają mniejszy wachlarz kolorów i kształtów, ale liczy się to, co dają w zamian.

 

biurko komputerowe

 

Ergonomia pracy

Biurka elektryczne zyskują na popularności nie przez przypadek, trudno bowiem o bardziej ergonomiczne i wygodne biurko. Dzięki nim, w prosty sposób, można szybko wznieść (dosłownie i w przenośni) nasze warunki pracy na wyższy poziom.

Posiadając biurko regulowane można bez problemu dostosować do indywidualnych potrzeb danej osoby lub nawet grupy osób. Co szczególnie istotne, potrzeby te mogę ciągle się zmieniać, a biurko zmienia się razem z nimi. Rozwiązanie to otwiera nowe możliwości zarówno w nowoczesnych biurach jak i w tych domowych.

Niedopasowanie wysokości blatu

Wszyscy chyba pamiętamy jak niewygodne były szkolne ławki. Szkoła bowiem, to miejsce, w którym idealnie widać jak ważne jest dopasowanie wysokości blatu do indywidualnych potrzeb. Chyba w każdej klasie, przyglądając się dzieciom pracującym w pozycji siedzącej, stwierdzimy, że wielu uczniów siedzi zgarbiona przy zbyt niskich stolikach.

Inni z kolei mają odwrotny problem - zbyt wysoki blat nie pozwala im usiąść wygodnie i właściwie ułożyć rąk. Ten brak wygody skutkuje większym zmęczeniem i wadami postawy. Wiadomo, szkoła. Nic się na to nie poradzić. Ale, ale… czy na pewno?

biurko regulowane

Home office 

Wcale nie tak rzadko zdarza się, że podobne warunki pracy proponujemy naszym dzieciom w domu. Źle dobrane biurka, biurka z których dzieci już wyrosły lub odwrotnie, za wcześnie „odziedziczyły” po starszym bracie, możemy spotkać w wielu mieszkaniach.

 

biurko regulowane zb-150

 

Tak naprawdę problem nie dotyczy tylko dzieci. W ostatnich czasach sporo osób zostało wysłanych „na home office”, często całą rodziną. A przecież nie zawsze mamy możliwość zapewnienia każdemu osobnego miejsca pracy, tym bardziej że obowiązek szkolny też jest realizowany w trybie zdalnym. Kto zmieści w domu tyle biurek? W takim wypadku zdecydowanie najlepszym rozwiązaniem jest biurko z regulowana wysokością, które każdy może dopasować do siebie. 

A wracając do dzieci, tego typu biurko sprawdzi się nie tylko podczas epidemii, ale w każdych warunkach, bo będzie „rosło” razem z uczniem ale też np. w małym mieszkaniu zapewni dobre warunki pracy dzieciom w różnym wieku. Warto przy tym zwrócić uwagę, ze dziś tego typu ergonomiczne rozwiązania są już dostępne również dla osób z ograniczonym budżetem.

 

 

W trosce o bezpieczeństwo dzieci, do użytku domowego warto wybrać model, który jak np. Zu-Move ZB-200 posiada blokadę rodzicielską, uniemożliwiającą młodszym uczniom przypadkowe naciśnięcie przycisków.

 

Przestrzeń biurowa

Nie trzeba już prawie nikogo przekonywać, że warto zadbać o dobre warunki pracy, nie tylko własne, ale też i pracowników, chociażby dlatego że to się po prostu opłaca. Troska o ich wygodę oraz zdrowie przekłada się przecież na wydajność i efektywność ich pracy.

Właśnie dzięki elektrycznie regulowanym biurkom można bez problemu stworzyć spersonalizowane miejsce pracy. A pracownicy niezależnie od wzrostu, będą mogli usiąść w pracy w optymalnej pozycji. Łatwa i szybka regulacja umożliwia też wygodne korzystanie ze stanowiska wymiennie kilku osobom oraz dostosowanie go do różnych, zmiennych funkcji.

biurko regulowane, uchwyty do monitora, kontener biurowy

biurka z regulacją wysokości

biurko podnoszone

 

Praca stojąca

Warto zwrócić uwagę, że tego typu biurko umożliwia większą aktywność podczas pracy, gdyż pozwala na łatwą zmianę pozycji z siedzącej na stojącą. Co odciąża kręgosłup, poprawia krążenie i pozytywnie wpływa nie tylko na samopoczucie, ale też na zdrowie.

Jeśli często korzystamy z opcji pracy na stojąco, warto też dokupić specjalną matę podłogową, dodatkowo zwiększającą komfort pracy.

Co wziąć pod uwagę wybierając biurko elektryczne?

Oczywiście jak podczas wyboru każdego mebla należy zwróci uwagę na jakość materiałów, z których zostało wykonane, dopuszczalne obciążenie czy długość gwarancji. W biurkach elektrycznych warto dodatkowo zwrócić uwagę na zakres regulacji, łatwość obsługi, napęd, pobór mocy, poziom hałasu, stabilność stelaża oraz płynność i szybkość ruchu. Część biurek ma też dodatkowe funkcje takie jak np. obsługa bezprzewodowa Bluetooth, pamięć pozycji biurka, system antykolizyjny czy kontroli rodzicielskiej.

Do biurek regulowanych elektrycznie można oczywiście dobrać również dedykowane kontenery, prowadnice do okablowania i inne dodatki. Niektóre jak np.Zu-Move serii ZB-150mają też przydatną szufladę.

Czy warto zatem przesiąść się za biurko elektryczne? My nie mamy wątpliwości, że tak. Szczególnie, że większość z nas może już sobie na nie pozwolić.

biurko elektryczne ZB-150

Strona startowa