Przegląd lad recepcyjnych cz.1 - rozwiązania do każdego biura

Można śmiało powiedzieć, że lada to serce całego pomieszczenia recepcyjnego. Dlatego urządzając recepcję nie możemy sobie pozwolić na kupno przypadkowego modelu. Wybierzmy taki, który sprosta wszystkim naszym potrzebom, zarówno w kwestii estetyki jak i ergonomii.

W artykule Co wziąć pod uwagę wybierając ladę do recepcji? zwracaliśmy uwagę na to, nad czym warto się zastanowić zanim podejmiemy decyzję o wyborze lady, teraz pora na konkretne propozycje. Obfitość asortymentu jest naprawdę imponująca, dlatego na początku należy ustalić jak bardzo rozbudowany system potrzebujemy i jaki preferujemy kształt i styl lady recepcyjnej.

 

 

Wielkość ma znaczenie

Zbyt duża lada zdominuje nasze pomieszczenie i utrudni komunikację, a zbyt mała będzie niewygodna i nie zaspokoi wszystkich naszych potrzeb. Choć większośćsystemów można modyfikować i dzięki temu dostosować zarówno do małych jak i dużych pomieszczeń, niektóre są zaprojektowane już w konkretnej wielkości lub wyglądają w niej szczególnie korzystnie.

Mała lada recepcyjna do biura

Kiedy mówimy o małej ladzie i myślimy o naprawdę niewielkiej przestrzeni, od razu przychodzi nam do głowy zgrabny, wielofunkcyjny model Ovo.

Mimo skromnego rozmiaru, oferuje on dwie strefy pracy. W części podwyższonej mamy przysłonięte miejsce na komputer oraz półkę do przechowywania dokumentów. Ciemny odcień wyższego elementu przełamany jest wizualnie białym, owalnym blatem. Nie tylko wygląda to atrakcyjnie i nadaje ladzie ciekawą formę, ale też pozwala na współdzielenie części lady z siedzącym po drugiej stronie klientem, co ułatwi wspólne wypełnienie dokumentów lub ich prezentację. Dzięki temu, model Ovo świetnie sprawdzi się również w różnego typu biurach obsługi klienta.

 

 

Atrakcyjny, bardzo nowoczesny i prosty design, to duży atut kolejnej niewielkiej lady. Model ZEN, bo o nim mowa, składa się z ukrytej za podwyższeniem przestrzeni roboczej, która może zostać wyposażona w praktyczną, zamykaną na kluczyk szufladę. Jego charakterystyczny, łamany kształt podkreślony jest oświetleniem LED o zimnej barwie, a cokół ze szczotkowanego aluminium dodaje całej konstrukcji lekkości. Ladę można łatwo rozbudować przez zdublowanie modułu głównego.

Lady średniej wielkości

Zamiast duplikować elementy, można też postawić na trochę bardziej rozbudowane rozwiązania, takie jak chociażby system lad recepcyjnych Aristo. Pozwala on na stworzenie wygodnego i bardzo atrakcyjnie wyglądającego miejsca pracy. Warto zwrócić uwagę na poziome akcenty ozdobne i charakterystyczną, częściowo szklaną nadstawkę podkreślającą oryginalną, lekką formę lady. Prostota formy jest też zaletą systemów: Salva oraz LUNA. W tym ostatnim można przy tym „poszaleć” z wyborem kolorów wykończeń.

Duże lady recepcyjne

Jeśli potrzebujecie czegoś naprawdę rozbudowanego, na pewno świetnie się sprawdzi system modułowy Zip. Mamy tu do wyboru wiele pasujących do siebie elementów, o różnych kształtach i wielkościach. Dają one możliwość tworzenia wysokozaawansowanych, spersonalizowanych układów, jedno lub wielostanowiskowych. Atrakcyjność formy możemy podkreślić podświetlaną nadstawką, istnieje również możliwość uzupełnienia zestawu o wygodną szafę recepcyjną. Kolejne modułowe rozwiązanie dokładnie dopasowane do potrzeb klienta, to system Tera. Charakteryzuje się on prostymi eleganckimi liniami. Jeśli chcemy podkreślić nowoczesny charakter lady, tu również istnieje możliwość zastosowania oświetlenia LED. Poza wielkością i stopniem rozbudowania systemu, należy wybrać też odpowiedni kształt lady. Musimy zdecydować czy preferujemy miękkie, faliste linie, czy jednak wolimy proste, niewyszukane formy. Oczywiście możemy też połączyć obie możliwości.

 

 

Proste formy

Dla miłośników prostych lini, idealnym wyborem będzie klasyczna w formie, a przy tym bardzo efektowna, lada recepcyjna Antra. Jej elegancką formę podkreśla linia podświetlanego metalowego cokołu. Jeśli zależy nam na wyjątkowym wyglądzie, warto zwrócić uwagę na wersję lakierowaną na wysoki połysk. Poza efektownym wyglądem zaletą Antry jest funkcjonalność, w tym osłonięte z trzech stron stanowisko pracy, dające możliwość pełnego skupienia na wykonywanym zadaniu. Lada dostępna jest zarówno w wersji jedno jak i kilkustanowiskowej. Nie mniej atrakcyjna, a przy tym ultranowoczesna w swoim prostym, pasującym do większości wnętrz stylu, jest lada recepcyjna Linea. Jej dolna krawędź przykuwa wzrok subtelnym światłem. To idealny wybór dla wszystkich ceniących minimalizm formy połączony z dużym komfortem użytkowania.

 

 

Falistość lini

Dynamicznie zaokrąglona linia, to z kolei cecha charakterystyczna systemu lad recepcyjnych Victor. W tym zestawie akcent został położony na oryginalne, atrakcyjne wzornictwo oraz spektakularną możliwość konfiguracji. Duża różnorodność i mobilność poszczególnych elementów, pozwala na wygodne dostosowanie do większości pomieszczeń. Spory wybór wykończeń mebli i kolorystyki pozwala na uzyskanie diametralnie różnych efektów wizualnych. System jest kompatybilny z meblami biurowymi Idea oraz Primus. Faliste linie charakteryzują też lady Sorte. To bardzo eleganckie i funkcjonalne rozwiązanie, w którym uniesiony szklany blat i aluminiowe zdobienia, w ciekawy i subtelny sposób podkreślają nowoczesną formę. I tu mamy do czynienia z dużą swobodą łączenia pojedynczych elementów. Prosta lub zaokrąglona linia nie wyczerpuje wszystkich opcji jakie mamy do wyboru, o tych bardziej spektakularnych i nietypowych przeczytacie w drugiej części naszego materiału:

Już dziś zajrzyjcie do sklepu i odkryjcie szeroką gamę lad recepcyjnych, które znajdują się w naszej ofercie.

 

Strona startowa