Przegląd lad recepcyjnych cz. 2 - wyjątkowo i niebanalnie

 

Lada recepcyjna jest bardzo istotnym elementem recepcji, dlatego najpierw należy jasno określić swoje potrzeby, a dopiero potem decydować się na jej zakup. Jeśli wiecie już, że szukacie czegoś spektakularnego, to ten tekst jest dla Was. Tym razem kierujemy uwagę na lady, które wyraźnie się wyróżniają i nie sposób ich przegapić.

O tym co możemy zrobić aby klimat naszej recepcji odpowiadał odwiedzającym, a wyposażenie ułatwiało pracę pracownikom, pisaliśmy już w artykułach:

Zanim zdecydujemy się na konkretną ladę, przeanalizujmy dokładnie dostępne linie i poszczególne modele. Opcji jest naprawdę dużo. Dlatego warto poświęcić swój czas na poznanie szczegółów i różnych możliwych wariantów. Tak, aby ostateczny wybór idealnie odpowiadał naszym oczekiwaniom i spełniał wszystkie wymagania. W razie potrzeby poproście o pomoc pracowników naszego sklepu, niezależnie od tego czy wybierzecie zakupy w salonie, czy w internecie, na pewno szybko rozwieją wszystkie Wasze wątpliwości. Dzięki temu zyskacie pewność, że wybraliście dokładnie to, czego potrzebowaliście. Powiedzmy sobie szczerze, o ile krzesło możemy zawsze komuś podarować jeśli po miesiącu użytkowania uznamy, że magenta to jednak nie jest nasz ulubiony kolor, o tyle ladę… otóż właśnie.

 

Pisaliśmy już o modelach i systemach różnej wielkości oraz kształtu:

Teraz pora na lady naprawdę zwracające na siebie uwagę czy to odważnym, nowoczesnym designem, czy nieszablonowo zastosowanym podświetleniem, czy w końcu - nietypowym kolorem.

Wyraziste kształty

Jeśli zależy Wam na ciekawym, nowoczesnym wyglądzie, zwróćcie uwagę na ladę recepcyjną Alpa. Ta zainspirowaną kształtem masywu górskiego lada, prezentuje się wyjątkowo oryginalnie, a przy tym elegancko i minimalistycznie, zarówno pod względem projektu jak i kolorystyki. System składa się z modułów, które można ze sobą łączyć tak, aby uzyskać większą lub mniejszą przestrzeń roboczą o zróżnicowanym, dopasowanym do indywidualnych potrzeb układzie. Interesujące, atrakcyjne wzornictwo to także cecha lady recepcyjnej Foro. Zgrabny, foremny kształt frontu składającego się z dwóch złączonych prostokątów, harmonijnie splata ze sobą minimalizm i nowoczesność. Lada sprawdzi się w większości wnętrz, jednocześnie rzucając się w oczy i nie przytłaczając całej przestrzeni recepcji. Do wyboru mamy tu kilka wersji kolorystycznych, również te bardziej odważne.

 

Spektakularne efekty świetlne

Jeśli chodzi o przyciągnięcie uwagi i wyjątkowy efekt wizualny atrakcyjnie podkreślony oświetleniem, nie sposób nie wspomnieć o modelu ZIG-ZAG. Lada jest jednym z projektów nagrodzonych za wzornictwo w prestiżowym, międzynarodowym konkursie Red Dot Award 2012. Twórcą tego nieszablonowego projektu jest polska pracownia projektowa In Design. Zdobiąca front niesymetryczna sieć przecinających się prostych, wydaje się żyć własnym życiem i zmieniać swój wygląd w zależności od wybranego koloru podświetlenia oraz natężenia światła.

Kolejnym przykładem połączenia oryginalnego designu z niezwykle efektownym podświetleniem jest lada recepcyjna ORGANIC. Biel i proste kształty nabierają zupełnie nowego wyglądu z każdą zmianą barwy światła przenikającego przez front, którego wzór może przywodzić na myśl strukturę komórek obserwowanych pod mikroskopem. Szklany blat wykańczający ladę podkreśla blask i świeżość projektu.

Odważna kolorystyka

Faliste linie i możliwość wyboru soczystych, zdecydowanych kolorów, to cechy rozpoznawcze serii Wave. To rozwiązanie, które bez trudu dopasujemy zarówno do malutkich jak i dużych przestrzeni. Lady recepcyjne Wave swoją formą nawiązują do widoku fal na spokojnym, uśpionym oceanie, efekt będzie szczególnie widoczny jeśli zdecydujemy się na zestaw wielomodułowy. Całość formy efektownie podkreślają białe szklane blaty i listwy dekoracyjne.

 

 

Z kolei dla miłośników lini prostych i takichże kształtów, dobrym wyborem będzie lada recepcyjna Boxa. Ona również dostępna jest w zdecydowanych, zwracających uwagę, wyrazistych barwach.

 

W nowoczesnej serii VALDE znajdziemy olbrzymi wachlarz kształtów i wyjątkowo żywą kolorystykę frontów. Te oryginalne, podświetlane, błyszczące lady z kolorowych laminatów, szkła i aluminium błyskawicznie skupią na sobie wzrok każdej osoby odwiedzającej recepcję.

 

 

Mocne barwy możemy też wybrać decydując się na - opisany szerzej w pierwszej części artykułu - system modułowy Zip czy ultranowoczesną, prostą Antrę.

 

Oczywiście większość z wyżej wspomnianych lini i modeli można zamówić w tradycyjnych, stonowanych kolorach. Ponadczasowej bieli, eleganckich, nowoczesnych szarościach czy szerokiej palecie naturalnych brązów i beży. A w modelach iskrzących ferią barw podświetlenia, pozostać przy mniej ekstrawaganckim, sprawdzonym białym świetle. Wszystko zależy od naszych osobistych preferencji.

Na koniec warto jeszcze raz podkreślić, że wyjątkowość, fantazyjność, a czasem wręcz kosmiczne efekty, mogą być zaletą i w pozytywnym sensie tego słowa, wyróżniać nasze wnętrze. Trafiając przy tym idealnie w preferencje odwiedzających nas gości. Pamiętajmy jednak, że nie wszędzie i nie do każdego wnętrza oraz typu działalności pasują. A swoją krzykliwością mogą czasami zniechęcić i zrazić niektórych gości. Jeśli nie jesteście pewni, czy zamierzony przez Was efekt będzie właściwy, poproście o pomoc pracujących dla nas specjalistów. Pomogą Wam stworzyć projekt, który połączy unikalność z ergonomią tworząc wyjątkowe, a przy tym dopasowane do swojego przeznaczenia wnętrze.

 

Strona startowa