Nie uwierzysz, jak najlepiej siedzieć na Home Office! 4 sposoby na pracę zdalną

Niby każdy z nas potrafi siedzieć. Przecież uczymy się tego, jak nawet nie potrafimy mówić. No i nadzoruje to mama, więc wiadomo - ponoć jest idealnie. Jeden skill opanowany - teraz to z górki. Okazuje się jednak, że nie do końca. Zaskoczenie, co? My też byliśmy w szoku.

Większość z nas pracuje zdalnie. W takim razie, jak siedzieć? Mamy na to aż 4 sposoby.

Oczy są w związku z poprawną postawą. Pozwolisz na zdradę?

Jakim związku? A no okazuje się, że oczy cierpią, gdy źle siedzisz. W Twojej pracy wzrok jest na wagę złota. Przecież musisz widzieć jaką wrzutkę znów wysłał klient (chociaż czasem lepiej nie widzieć tych ASAPów), który błąd tym razem wkradł się w kod lub czy retuszowane zdjęcie jest wyraźne. No nie mów, że nie. Inaczej nie zarobisz. No ale wracając do zdrady, jeśli chcesz jeszcze trochę popracować w zdrowiu, to nie ma na nią miejsca. Okazuje się, żeby nie męczyć wzroku (nie mówimy tutaj o tych niechcianych wrzutkach i błędach - tego nie da się uniknąć) wystarczy drobna zmiana. Ustawienie wysokości fotela tak, aby siedząc, wzrok był na wysokości górnej części ekranu monitora. No i odległość. Tutaj jest to około pół metra, więc nie jeździj krzesłem przez 8h, tylko siedź spokojnie.

 

Nie tylko Twój zespół jest młody i DYNAMICZNY

Typowe ogłoszenie o pracę, co? Tak tak, pracuj w młodym i dynamicznym zespole (hehe)! Nas też to nie przekonuje, nie martw się. Ale my w sumie nie o tym… Znaczy trochę tak, bo dynamicznie można siedzieć. Wtedy taski wchodzą dynamicznie, wypłata wpada dynamicznie no i zdrowie też niczego sobie. Pewnie nie wiesz, jak się siedzi dynamicznie? Już tłumaczymy. Pamiętasz ból w krzyżu, który powoli Cię paraliżuje? W przyszłości może Cię rozłożyć całkowicie i wtedy to dopiero będzie leżenie. Ale raczej tego nie chcesz. No bo kto chciałby być przykuty do łóżka w kwiecie wieku? Wtedy to trzeba podróżować i korzystać z życia…

Do dynamicznego siedzenia potrzebny jest odpowiedni fotel, na przykład Shine. Ma ruchome oparcie i siedzisko - i to jest klucz. Z każdym Twoim ruchem rusza się też fotel. Oczywiście cały czas wspierając kręgosłup. No i teraz dynamiczny jest nie tylko zespół ;).

 

 

Wykorzystaj Multisporta (lub inny Medicover), póki jest darmowy

Wiemy, przecież płacisz za ten pakiet. Nie o to chodzi. Pakiety sportowe są metaforą. Pokrzywiona pozycja, nogi na biurku, znasz to? Właśnie takie nawyki mogą skończyć się wózkiem inwalidzkim w przyszłości. Nawet są na to badania. I teraz wchodzi cały na biało ten wspomniany Multisport, czyli u nas fotel ergonomiczny. Odpowiednio dopasowany wesprze Cię, bo razem z Tobą przepracuje te 8 godzin (dynamicznie ;)). Potraktuj to jako darmowy pakiet lub bezpłatne treningi z trenerem personalnym. Z taką różnicą, że tutaj serio widać efekty już po miesiącu.

Pieniądze spadają z drzewa. Złapiesz?

Jeśli nie zainwestujesz w swoje zdrowie, to nie złapiesz. Proste. Wszyscy się na to rzucają, dlatego wygrają tylko Ci najmocniejsi, czyli ze zdrowym kręgosłupem. O lasce lub z balkonikiem nikogo nie dogonisz. Mówimy oczywiście o produktywności, bo za to płaci Ci Twój szef (nawet jeśli sam jesteś swoim szefem). To jak 2+2. Nie pracujesz = nie zarabiasz. A pracować nie będziesz, gdy łupie w krzyżu. Damy Ci tip na złapanie tych pieniędzy. Weź się za swoje zdrowie. Nie jutro, nie od poniedziałku - od teraz. Każdy dzień to kolejna strata. Jak to olejesz, to obudzisz się z ręką w nocniku ;).

 

Zobacz top produkty linii Shine
Strona startowa