Siedzenie szkodzi, więc skoro musisz siedzieć w pracy - usiądź wygodnie

 

Jeśli nasza praca ma - szeroko rozumiany - charakter biurowy, najczęściej oznacza to, że spędzamy nadmierną ilość czasu w pozycji siedzącej. Wpływa to negatywnie zarówno na nasze zdrowie, jak i samopoczucie. Dlatego koniecznie powinniśmy zadbać o siebie i kupić odpowiednie krzesło biurowe. Nie od dzisiaj wiadomo, że w pracy siedzimy za długo. I to zarówno w przenośni, za długo w niej po prostu przebywając, jak i bardzo dosłownie - siedząc na krześle.

 

Negatywne skutki siedzenia

Skutkiem ciągłego siedzenia oraz niedoboru ruchu są - co oczywiste - problemy z kręgosłupem, ale też bóle głowy, chroniczne zmęczenie, a nawet znacznie poważniejsze choroby. Nie oszukujmy się, nie każdy z nas może sobie pozwolić na znaczące ograniczenie siedzącego trybu życia. Ale możemy, a wręcz powinniśmy zadbać o to, aby siedzieć w sposób jak najbardziej zdrowy i komfortowy. Co może nam w tym pomóc? Odpowiedz jest chyba oczywista: odpowiednio dobrane, ergonomiczne krzesło.

Wybór odpowiedniego krzesła

Dziś wybór krzesła pozornie nie jest trudny, mamy łatwo dostępną, szeroką gamę modeli, kształtów, kolorów, stylów i materiałów. Jednak właśnie ta różnorodność utrudnia czasami dokonanie właściwej decyzji. W biurach standardem staje się już powierzanie wyboru mebli profesjonalistom, którzy zadbają o całość przedsięwzięcia: od projektu wnętrza i wyboru mebli, po ich transport oraz montaż.  To bardzo wygodna opcja, pozwalająca zaoszczędzić wiele czasu i niepotrzebnego stresu.

 

 

Jednak kiedy kupujemy krzesło do domowego biura, najczęściej sami musimy dokonać wyboru. Dlatego zamiast dokonywać go spontanicznie, pod presją czasu, czy wątpliwej promocji, zastanówmy się wcześniej czego właściwie potrzebujemy, a potem dowiedzmy co w wyborze krzesła jest istotne. Zatem, zanim pójdziemy do sklepu warto zadać samemu sobie kilka pytań.

 

 

 

Pomyślmy, ile czasu będziemy spędzać na krześle? Czy będziemy z niego korzystać sami, czy musi też sprostać potrzebom innych członków rodziny? Czy będzie kompatybilne z posiadanym przez nas biurkiem? Ile mamy miejsca, a co za tym idzie, jaka wielkość krzesła będzie optymalna? Czy chcemy siedzieć aktywnie, czy raczej wolimy klasyczne krzesła biurowe lub wręcz fotele gabinetowe?

Ostatnie pytanie łączy się z kwestią wystroju naszego domowego wnętrza. Zastanówmy się, czy krzesło pasuje do stylistyki danego pomieszczenia? Jest to szczególnie istotne jeżeli nie posiadamy w domu osobnego biura, tylko miejsce wygospodarowane w tym celu z innej przestrzeni. Kiedy już odpowiemy sobie na wszystkie te pytania i będziemy wiedzieć czego właściwie szukamy, pamiętajmy o najważniejszym - odpowiednio dobrane krzesło powinno redukować negatywne konsekwencje długiego siedzenia poprzez zapewnienie właściwej pozycji i odciążenie kręgosłupa. Dlatego sprawdźcie czy dane krzesło zapewni wam odpowiednie siedzisko i wsparcie lędźwiowe, oceńcie podłokietniki i wszystkie materiały z których jest wykonane.

  • A jeśli nie jesteście pewni, czy umiecie odpowiednio ocenić te parametry, koniecznie zajrzyjcie do naszego poradnika:
    Jak wybrać krzesło biurowe?

 

 

Reasumując, pomyślmy o wyborze krzesła jako o ważnej decyzji, która właściwie podjęta nie tylko ułatwi wykonywanie zawodowych obowiązków, ale też pozwoli nam zadbać o nasze zdrowie. A dodatkowo, wybrane przez nas krzesło może stać się atrakcyjnym elementem wystroju wnętrza.

 

Zobacz nasze krzesła 

Zadbamy o estetykę i komfort Twojej pracy!

 

Strona startowa