Krzesło Shine - minimalizm i prostota dla ceniących styl i wygodę

Niezależnie od tego, czy pandemia odpuści, uwalniając nas z domów na stałe i home office zamienimy na firmowe biuro, czy też po wakacjach znowu wrócimy do zdalnej pracy i nauki - nie uciekniemy niestety przed siedzącym trybem życia. Aby ograniczyć wynikające z tego negatywne konsekwencje, warto zadbać o odpowiednie krzesło do pracy. Proponujemy przyjrzeć się bliżej modelowi Shine, który będzie w tym wypadku zdecydowanie trafnym wyborem.

Nadmierne siedzenie

Z uwagi na pandemiczną rzeczywistość, zostaliśmy zamknięci w domach, a co za tym idzie, zarówno życie zawodowe jak i coraz częściej towarzyskie spędzamy siedząc przed komputerami. Już wcześniej za dużo siedzieliśmy, teraz siedzimy jeszcze więcej, tyle że dodatkowo w gorszych, bardziej improwizowanych warunkach. Jeśli do tego dodamy niedobór ruchu wynikający z wielomiesięcznego braku dostępu do obiektów sportowych: siłowni, basenów czy wyciągów narciarskich oraz długo ograniczaną możliwość wyjazdów, jasno rysuje nam się nienajlepsza sytuacja. Brak ruchu w komplecie z niewłaściwą pozycją ciała podczas pracy, przekłada się na nasze samopoczucie i stan fizjologiczny. Dotykają nas różnorodne problemy zdrowotne, męczy ból pleców i głowy. A nasz potencjał, efektywność oraz kreatywność wyraźnie spada.

 


 

Ostatnio pisaliśmy o tym jak ułatwić sobie pracę w domu. Powiedzmy sobie szczerze, bez odpowiedniego krzesła raczej nie ma o tym mowy. Zresztą nawet jeżeli zostaniemy w końcu zwolnieni z home office, większość z nas i tak nie ucieknie przed długim siedzeniem w pracy, gdziekolwiek będziemy ją wykonywać.

Ergonomiczne krzesło

Pisaliśmy już o tym jak wybrać krzesło i o tym jak upewnić się, że wybraliśmy właściwie i nasze krzesło nie zawiedzie nas pod względem wygody i ergonomii. Pora na konkretny przykład. Fotel Shine idealnie się do tego nadaje. Nieważne czy chcesz wyposażyć home office, czy tradycyjne biuro na pewno będzie to dobry wybór, a z uwagi na swoją jakość krzesło zostanie z Tobą na wiele lat.

 


Fotel obrotowy Shine

Shine to jeden z projektów międzynarodowego studia projektowego ITO Design, założonego w Norymberdze w 1987 roku przez niemieckiego projektanta Armina Sandera. Studio jest znane z innowacyjnych, niestereotypowych projektów, których głównym celem jest tworzenie warunków pracy jak najbardziej przyjaznych dla użytkowników mebli. Zdobyły one liczne nagrody i wyróżnienia w międzynarodowych konkursach, jak chociażby dostępny w naszej ofercie nowoczesny taboret Mickey nagrodzony główną nagrodą przez jury German Design Award 2018.

Nowoczesny design

Zaprojektowany z dbałością o szczegóły fotel Shine wyróżnia się minimalistycznym designem i bezpretensjonalnością. Dzięki temu idealnie pasuje do różnego typu wnętrz, zarówno tych mniejszych - nawet typowo domowych - jak i przestronnych nowoczesnych biur. Szeroka gama kolorystyczna tapicerek i różne wersje stelaży ułatwiają dopasowanie do już istniejącego wystroju wnętrza. Istnieje również możliwość zakupu krzesła z dodatkową tapicerką siedziska, to praktyczny pomysł dzięki któremu zyskujemy lepszą ochronę przed zabrudzeniem i możliwość szybkiej zmiany koloru krzesła. Tapicerka zapinana jest na zamek, co pozwala na błyskawiczną wymianę i ułatwia pranie.

 

Powiedzmy sobie jednak szczerze: sam wygląd to za mało. Kiedy mowa o krześle do pracy, poza atrakcyjnym wyglądem liczy się również, a może przede wszystkim, wysoki standard ergonomiczny, funkcjonalność i wygoda. I w tym temacie Shine ma nam naprawdę dużo dla zaoferowania.

Funkcjonalność i wygoda

Wystarczy jeden rzut oka na krzesło, żeby wiedzieć, czego się po nim spodziewać. Wyjątkową wygodę siedziska zapewnia nam mocno elastyczna, formowana wtryskowo pianka z której jest ono wykonane, zaokrąglona krawędź eliminująca nacisk na uda i regulacja głębokości. A komfortowe, szerokie oparcie i tapicerowany eko-skórą regulowany zagłówek gwarantują stabilne wsparcie na całej długości kręgosłupa. Dzięki wykonanemu z trwałego tworzywa i włókna szklanego siatkowemu oparciu, zyskujemy też pewność, że nasze krzesło będzie przewiewne i łatwe do utrzymania w czystości. Oddychające oparcie docenią wszyscy, których praca polega na dłuższym siedzeniu, a już szczególnie ci którzy muszą pracować latem w dusznych, nieklimatyzowanych pomieszczeniach.

 

Duży zakres regulacji i prostą obsługę zapewnia włoski mechanizm synchroniczny Donati Epron RV. Do dyspozycji mamy 23° zakres regulacji odchylenia oparcia i 10° siedziska. Siedem poziomów siły odchylenia, blokadę pozycji oparcia w 5 położeniach oraz oczywiście szeroką skalę regulacji wysokości. Dzięki 4 płaszczyznowej regulacji, podłokietniki z miękką nakładką i trwałą konstrukcją z polerowanego aluminium, umożliwiają indywidualne dopasowanie oparcia przedramion w sposób jak najwygodniejszy dla użytkownika.

Ekologia

Warto też wspomnieć że fotele Shine zostały wyprodukowane nie tylko z olbrzymią troską o detale, ale też z materiałów przyjaznych dla środowiska. Pochodzą one w 65% z recyklingu i co szczególnie ważne - aż 98% z nich może zostać ponownie poddana temu procesowi. Dodatkowo wysoka jakość materiałów przekłada się na długą, bo aż 5 letnią gwarancję. Zatem nasze krzesło nieprędko trafi do recyklingu. Cała linia meblowa to nie tylko fotele biurowe. Do dyspozycji mamy też pasujące krzesła konferencyjne, co ułatwia nam spójne urządzenie każdego, również dużego biura.

 

 

Niezależnie od tego czy Twoje biuro znajduje się w domu, czy w firmie, przed Tobą zapewne jeszcze wiele godzin siedzenia. Na ergonomicznym krześle Shine możesz je spędzić wyjątkowo komfortowo, minimalizując przy tym negatywny wpływ siedzenia na zdrowie. Ten gwarantujący wygodę, praktyczny, świetnie dopasowany do potrzeb nowoczesnego biura fotel jest naturalnym wyborem dla każdego kto ceni wysoki standard, styl i komfort.

ZOBACZ FILM
Fotel obrotowy Shine - znajdziesz pod tym linkiem!

 

Strona startowa