Paged
Powstała w 1881 roku firma Paged Meble jest jednym z czołowych producentów mebli na świecie, jak również jedną z niewielu marek, która specjalizuje się w produkcji mebli giętkich. Ich oferta jest bardzo rozbudowana i zawiera m.in.: meble do kuchni, jadalni, pokojów dziennych, biur, hoteli, restauracji lub kawiarni czy różnego rodzaju obiekty użyteczności publicznej. Produkty te są dostępne w ponad 50 krajach na całym świecie. Meble marki Paged Meble to przemyślane projekty powstałe z precyzyjnie wyselekcjonowanych surowców. Wszystkie zostały wyprodukowane w fabrykach w Jasienicy oraz Sędziszowie Małopolskim.
Paged Meble jest firmą ekologiczną. Posiada prestiżowy certyfikat Forest Stewardship Council, popierany przez największe organizacje ekologiczne na świecie. Firma dąży do zminimalizowania wartości emisji CO2 i zużycia wody poprzez usprawnianie procesów technologicznych. Produkcja mebli o niespotykanej żywotności ma przyczyniać się do tego, aby zasoby naszej planety były rzadziej eksploatowane. Surowce, z których tworzone są meble Paged Meble, są pozyskiwane w sposób zrównoważony i odpowiedzialny. Meble te są tak trwałe, jak fundamenty, na których marka opiera swoją ponad 140-letnią tradycję, czyli: szacunek do środowiska i jego zasobów, kultywowanie precyzyjnej pracy ręcznej oraz wykorzystywanie drewna jako najbardziej szlachetnego naturalnego materiału.
Paged Meble świadomie decyduje się na tradycyjne technologie, które w dużym stopniu wykorzystują precyzję i zręczność pracy ludzkich rąk oraz są neutralne dla środowiska. Jedną z nich jest technologia gięcia drewna bukowego. Powoduje to, że każdy mebel nieco różni się od pozostałych i tym samym nosi w sobie jakąś część indywidualnej osobowości wykonującego go rzemieślnika, który jest jednocześnie artystą.
Sam proces gięcia drewna wykonuje się na różne sposoby. Jedną z nich jest gięcie na gorąco, a inną - namoczenie drewnianej listewki w letniej wodzie przez kilka minut i dopiero wówczas przystąpienie do wyginania.
Wygina się drewno niezbyt nasiąknięte i najlepiej takie z drzew owocowych (jabłoni, śliwy, gruszy lub czereśni), z drewna egzotyczne, jak również takie nie posiadające sęków i skaz.